Wypełnij online Pobierz program PIT

Jak zainstalować program PIT-Y 2017 na moim komputerze?

Instalacja programu PIT-Y 2017 nie powinna nastręczać żadnych trudności użytkownikom, którzy zdecydują się na korzystanie z przygotowanej przez nas aplikacji. Program został opracowany z myślą o komputerach PC z systemami operacyjnymi Windows 7/8/10. Dla użytkowników komputerów z systemem MacOS zalecamy korzystanie z wersji online programu, dostępnego na stronie.

http://mf-podatki.pl/program-do-pit-rozliczenie-w-5-minut

Krok 1 – pobierz program instalacyjny

Najpierw musimy pobrać program instalacyjny na dysk. W tym celu klikamy na kafelku ‘Pobierz program’, a używana przeglądarka zapyta nas w jakim miejscu na dysku chcemy zapisać plik. Zalecamy zapisanie programu na Pulpicie, gdzie będzie później łatwy do odnalezienia. Następnie klikamy przycisk ‘Ok’ i rozpocznie się proces ściągania.

Pobieranie zawartości programu instalacyjnego nie powinno być długie, i w zależności od szybkości posiadanego przez nas łącza Internetowego, potrwa od kilku do kilkudziesięciu sekund.

Krok 2 – uruchom program instalacyjny

Po ukończeniu pobierania, należy przejść na Pulpit lub do miejsca, w którym zapisaliśmy program instalacyjny ‘PIT-Y2017 Setup’. Wskazujemy kursorem ikonę i dwukrotnie klikamy na niej lewym przyciskiem myszy (możemy także kliknąć raz i wcisnąć przycisk Enter z klawiatury).

window1

Program uruchomi się i zobaczymy pierwszy ekran. Po zapoznaniu się z informacjami na ekranie klikamy przycisk ‘Dalej’.

Krok 3 – przeczytaj umowę licencyjną

Na kolejnym ekranie naszym oczom ukaże się treść umowy licencyjnej, z którą należy się zapoznać. Przeczytaj jej treść i zapoznaj się z warunkami korzystania z programu PIT-Y 2017. Jeśli akceptujesz jej warunki zaznacz kliknięciem pole ‘Akceptuję warunki umowy’, a następnie kliknij na przycisk ‘Dalej’.

window2

Krok 4 – określ miejsce instalacji produktu

Na kolejnym ekranie wybierz folder docelowy, w którym zainstalowany zostanie Programy PIT-Y 2017 oraz wszelkie niezbędne pliki. Możesz podać własną ścieżkę dostępu, standardowo aplikacja zainstaluje się w C:\Program Files (x86)\PIT-Y.pl 2017.

window3

Po wybraniu miejsca, w którym Program będzie przechowywał swoje dane, kliknij przycisk ‘Dalej’.

Krok 5 – dodaj ikonę i skróty w Menu Start i na Pulpicie

Zostaniesz przeniesiony do kolejnego ekranu. Tutaj możesz podjąć decyzję o tym, czy chcesz mieć łatwy dostęp do Programu PIT-Y 2017, dzięki ikonie umieszczonej na Pulpicie, oraz dodaniu aplikacji do grupy w Menu Start. W zależności od tego, czy chcesz utworzyć ikonę i grupę w Menu Start, czy też nie – zaznacz lub odznacz właściwe elementy klikając na odpowiednich polach. Jeśli rezygnujesz z tworzenia grupy w Menu Start zaznacz pole ‘Nie twórz folderu w Menu ‘. Potem klikamy na przycisk ‘Dalej’.

window4

Instalator zapyta ponownie o utworzenie ikony na Pulpicie i Pasku Szybkiego Uruchamiania. Zaznaczamy interesujące nas pola kliknięciem i wciskamy przycisk ‘Dalej’.

Krok 6 – program gotowy do instalacji

W tym momencie jesteśmy gotowi do sfinalizowania instalacji. Wystarczy teraz lewym przyciskiem myszy kliknąć na przycisk ‘Instaluj’.

window5

Sama instalacja nie potrwa dłużej niż kilkanaście sekund. Kiedy pasek postępu osiągnie 100% instalacja będzie gotowa, a program powiadomi nas o tym, że proces jest zakończony. Jeśli natychmiast po zakończeniu instalacji chcemy przejść do pracy z programem PIT-Y 2017 należy zaznaczyć pole ‘Uruchom program PIT-Y.pl 2017’. Jeśli jednak będziemy z niego korzystać w późniejszym czasie, odznaczamy to pole i klikamy lewym przyciskiem myszy na polu ‘Zakończ’, na dole.

Program PIT-Y 2017 został zainstalowany na Twoim komputerze.

Zobacz również

DARMOWY
PROGRAM PIT
Pobierz program Wypełnij online

Bezpłatna aplikacja do rozliczania PIT za rok 2016. Szybki, sprawny i prosty w obsłudze program dla każdego podatnika .